Stylistické cover verze

4. října 2011 v 17:08 | ľAngie
Při jednom večerním posezení u skleničky šampáňa se svou spolubydlící, zrodil se v naší hlavě plán, jak parádně se vyřádit na stylistckých cover verzích. Nutno říct, že původním nápad se nezrodil v naší hlavě, ale výsledek měl být zřejmě jiný :D

Originální text:
V posledních dnech na mě útočí ze všech stran jedno jméno. Margarita. Margarita. Margarita. Mně osobně se to jméno nelíbí. Ovšem všechny bulvární plátky v této zemi se usmyslely, že se na něj musím dennodenně dívat a slých ho ze všech stra. Kdyby někdo nevěděl, přesně tak hodlá Jiří Paroubek pojmenovat svou dceru. Já si nestěžuji, ať si své dítě pojmenuje třeba Mojito, ale mě to absolutně nezajímá.
Ale! Není to náhodou jen dobře promyšlená a bezplatná předvolební kampaň? Vlastně není! Vždyť zásluhou pana Paroubka jsou volby v naší zemi odloženy na neurčito.
A tak alespoň bude moci žít jeho miminko pár měsíců v klidu, klidně i se jménem Mojito.

Vančurovský styl:
Vyprávěti budu Vám, milý čtenáři, o událostech jež ovlivňují celou zemi naši. To troufalé jméno, jež zní mi v uších jako kovadlina, nese se krajem jako zápach shnilého masa - Margarita. Toť ještě jednou zopakuji, aby jste milý čtenáři uvěřili, ano Margarita. I jméno toto, jak by řekl kritik, připomíná mi spíše kvasivý mok. Byl bych ze své pusy nevypustil ani páry, však co je mi po tom, i kdyby to pachole Mojito pojmenovali, ale v mé mysli zrodila se myšlenka více než šílená! Co když tento počin nenásilnou propagandou býti má? Já však tomu nevěřím ani zbla, vždyť onen velký pán zasloužil se o odložení zbytečného volení. Toť býti má velmi dobrá zpráva pro to dítko, jež může klidně žíti i s tak symoblickým jménem, jako je Mojito.

Čapkův styl:
Je to už několik dlouhých dní, kdy ze všech prapodivných stran, útočí na mě zpráva o ještě prapodivnějším name Margarita. Margarita a ještě jednou Margarita - už jen to jméno nezní v mých uších líbivě. Zato lidem bez špetky sebeúcty, bulvárních plátků nevyjímaje, ani vašnosty Paroubka se tento názor netýká, neboť právě on hodlá takto smysluplně pojmenovat svou nenarozenou dceru. Né že bych si stěžoval, toho se u mě nedočkáte, ať si svůj plod lásky pojmenuje třebas Mojito - to je mi volného rázu. Ale! Třebas jen to dobře mířená, ničím nekontrolovatelná, či anarchistická předvolební propaganda! Anebo ne? Vždyť za to může právě náš milý vašnosta, žes v naší drahé matičce zemi jsouc volby neodkladně odloženy! Tak alespoň ta malá, to miminko, ten uzlíček lásky, to děvčátko narozené do těžké doby, může v klidu spočinou na prsou otce, jež by byl mohl pojemovat své dítě třebas i Cuba Libre.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Peťka Peťka | Web | 6. října 2011 v 9:30 | Reagovat

ha!!! další blogerka z řad JLK! za chvíli se nám to tu solidně rozroste :D ;)

2 Dubious cat Dubious cat | Web | 7. října 2011 v 13:59 | Reagovat

[1]: jsme jedna rodina!:)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama