Listopad 2011

Kam s tím? Tedy kam se školným?

6. listopadu 2011 v 21:40 | ľAngie
Cálovat či ne? Toť otázka, jež hýbe českými vodami. Poslední dobou všichni významní i nevýznamní mluví o zavedení školném na vysokých školách. No a proč bychom se tomu měli bránit? Vždyť každému smrtelníkovi je jasné, že ať už budeme zvonit klíči na náměstí třeba i tisíc hodin, nedovoláme se spravedlnosti. Nakonec nejlepším způsobem je podvolit se!
Nejvíc mě ovšem pobavilo, srovnávání nás s nejmocnějšími univerzitami Evropy. No jo, vždyť ono je úplně jedno, že vzdělání na tamějších univerzitách není namlich totéž jako u nás. Že jejich vzdělání má většinou nějaké uplatnění, za to my budeme rádi, když seženeme pěkné místo u pásové výroby.
Ještě mě tak napadá, kam vlastně ty peníze půjdou? Opravdu věřím tomu, že je politici nacpou do škol? Nepřipadá vám, jakoby si zase začali stěžovat na své platy? Ona se vždycky hodí nějaká ta koruna navíc! Kdyby tak ty hlavy skopový chtěli ubrat sobě. Není tajemstvím, že si žijí jako prasata v žitě a kdyby mohli tak si nechají utřít i… nos od rýmy. Žádná věda by nebyla, kdyby si jeden měsíc odpustili platy - hned by viděli jak státní schodek mizí!
No nakonec mě napadá, že by to vlastně pro ty bohatý mohla být výhoda. Ono je vždycky lepší, když si i průměrní čtyřkaři, dokáží prodloužit prázdniny.