Boj

5. února 2012 v 23:25 | ľAngie
"Řekni mi, co je to dokonalost a já ti řeknu jaká si," řekl kdysi můj přítel. A já mlčela. Mlčím i dnes, protože nejsem s to odpovědět. Bojím se, že nic na světě není dokonalé, v hlavě se mi honí tisíce myšlenek. Krátce a jednoduše vím, že i já, obyčejný studující "otrok" jsem v zajetí vlastního Já. Jsem rukojmí v tomto mlýnském kole, plného zavedených pravidel a příkazů, jak správně vést svůj život. A tehdy se mě prvně zmocnila beznaděj a zoufalství. Jsem jen maso ve stádě volů. Tak moc se bojíme být odlišní, až se nutíme být dokonalé. "Hřebík, který vyčuhuje dostane totiž přes hlavičku."
Zoufalství pochází právě z dokonalosti. Snažíme se být krásné, chytré, hubené, nalíčené, vždy učesané a upravené - a proč? Kdo řekl, že to tak bude? Kdo předurčil naší budoucnost, kdo nás shodil do propasti zoufalství? To muž? To lidské plémě, jež samo postrádá onu složku 12ti extraktů? (Kdo zná film Parfém: Příběh vraha, bude jistě v obraze).
Podívejte se na naše tělo a zeptejte se? Co je to dokonalost? Z hrůzou zjistíte, že takové slovo by správně ani nemělo být v našem slovníku. Ano, je to tak, neexistuje! Žádný náš orgán, sval či kost nefunguje tak, jak si myslíme. Pak zděšeni zjistíte, že to co je dokonalé je lehce nedokonalé.
Trudnomyslnost, stres, zmatek - ZOUFALSTVÍ. To je svět, ve kterém žijeme. To je to, co nás obklopujeme a my se tomu oddáváme, protože jsme ovce, jdoucí jedna za druhou. Není špatné se odlišovat. Nezabývejte se malichernostmi, užívejte každé maličkosti, kterou vám život přichystá - jinak se pak ve stáří ohlédnete za svým životem a zjistíte, že jste se vlastně nestihli ani narodit. A to je potom, čiré zoufalství.


Zoufalství je bolest:

"Bolest nemůžeme vidět,
bolest můžeme jenom cítit."
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Dubious cat Dubious cat | Web | 5. února 2012 v 23:26 | Reagovat

no vidíš, že to jde!:)

2 Worrie Worrie | Web | 5. února 2012 v 23:57 | Reagovat

Dokonalýho možná něco existuje, ale člověk to určitě není! ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama